Strona główna
Nowości
Przedsiębiorstwo
Świetliki kopułkowe
Świetliki - Program
Świetliki - Formy specjalne
Świetliki - Systemy otwierania
Świetliki - Naprawa/Modernizacja
Świetliki - Wyposażenie
Pasma świetlne
Wyciągi dymu
Ochrona przed dymem
Certyfikaty
Kontakt

   Świetliki kopułkowe firmy Essmann

   Wyposażenie

Zabezpieczenie przed wpadnięciem firmy ESSMANN

Wpadnięcie osób i większych przedmiotów jest niemożliwe. Szczególnie na dachach, po których można chodzić, na tarasach oraz ze względu na bezpieczeństwo w czasie prac na dachu produkt ten staje się bardzo ważnym sprawdzony przez TÜV zabezpieczeniem przed wpadnięciem firmy Essmann. Jest do ocynkowana krata ochronna o wielkości do 150/250 cm, której można używać nie tylko do fabrykatów firmy Essmann ale także do innych fabrykatów świetlików kopułkowych.
Montaż kraty ochronnej nie utrudnia funkcji otwierania świetlików kopułkowych firmy Essmann w celach wentylacyjnych lub jako wyciąg dymu i spalin. Możliwe jest pokrycie farbą na budowie zabezpieczenia przed wpadnięciem.

Tekst dokumentacji przetargowej

Zabezpieczenie przed wpadnięciem firmy ESSMANN, sprawdzone przez TÜV, ocynkowan krata ochronna, wielkość nominalna ..../.... cm.AbsturzsicherungAbsturzsicherungAbsturzsicherung
 
 

Siatka ochrony przed owadami firmy ESSMANN

Siatki ochrony przed owadami firmy ESSMANN montuje się do przewiewnych świetlików kopułkowych. Do pokrytej białą farbą aluminiowej ramy wpina się specjalną szczelną tkaninę z gazy. Tą niewielką ramę przykręca się na równo do jarzma nasadkowego świetlika kopułkowego. Silniki otwierające firmy Essmann są szczelnie wintegrowane do ramy siatki ochrony przed owadami przy pomocy osłony harmonijkowej. Wielkość otworów tkaniny gazowej wynosi zaledwie 1 x 1 mm i uniemożliwia wtargnięcie owadów, większych zanieczyszczeń i liści przez otwarty świetlik kopułkowy. Przeprowadzenie późniejszego czyszczenia tkaniny gazowej z dachu nie stwarza żadnych problemów. Siatki ochrony przed owadami firmy Essmann dopasowuje się dokładnie do danego świetlika kopułkowego. Dlatego też przy zamówieniu należy podać wielkość, typ wykonania i typ otwierania świetlika kopułkowego.

ZAKRESY ZASTOSOWANIA

 • przemysł spożywczy i napojowy
 • wielkie kuchnie
 • laboratoria/instytuty
 • elektroniczne i optyczne zakłady produkcyjne
 • prywatne budownictwo mieszkaniowe
 • wszędzie tam, gdzie należy uniemożliwić wtargnięcie większych zanieczyszczeń i owadów przez otwarte świetliki kopułkowe.

CECHY PRODUKT˛W

 • bezproblemowy montaż.
 • szczelność na owady i większe zanieczyszczenia.
 • bezproblemowe czyszczenie z dachu.
 • nadaje się do późniejszego montażu.
 • nadaje się również do montaży na obcych fabrykatach - na zapytanie -. (nie nadaje się do wyciągów dymu i spalin)

TEKST DOKUMENTACJI PRZETARGOWEJ

Siatki ochrony przed owadami firmy ESSMANN z ramy aluminiowej proszkowo pokrytej na biało z wpiętą tkaniną gazową do świetlików kopułkowych firmy Essmann typu 810.
Wielkość .... x .... cm, dostarczać przygotowane do podłączenia do otwieracza elektrycznego firmy ESSMANN EM 230V/930.Insektenschutzgitter
 
 

ZABEZPIECZENIA PRZED WŁAMANIEM I WPADNIĘCIEM FIRMY ESSMANN

We wszystkich budynkach, w których trzeba chronić przed kradzieżą wartościowe dobra. Zabezpieczenie przed włamaniem i wpadnięciem firmy Essmann składa się z ocynkowanej ramy stalowej, którą dostarcza się w różnych wysokościach w zależności od grubości warstwy izolacji termicznej. W ramie tej zamontowane są w równej odległości masywne pręty stalowe. Taka konstrukcja utrudnia włamywaczom wtargnięcie do budynku przez dach i przez świetliki kopułkowe. Odporność konstrukcji została sprawdzona przez Urząd Badań Materiałowych Uniwersytetu w Kaiserslautern przy współpracy z Urzędem Kryminalnym Kraju Federalnego. Wykonanie to odpowiada dodatkowo jeszcze obowiązującej dyrektywie VdS 2333.
Montaż zabezpieczenia przed włamaniem i wpadnięciem gwarantuje w trakcie układania blach trapezowych dodatkowe bezpieczeństwo przy wykonywaniu prac na dachu.
NOWOŚĆ: Wpisano na listę systemów kratowych utrudniających włamanie, która prowadzona jest przez Urzędy Kryminalne Krajów Federalnych.

TEKST DOKUMENTACJI PRZETARGOWEJ

Zabezpieczenie przed włamaniem i wpadnięciem firmy ESSMANN - sprawdzone przez Urząd Badań Materiałowych Uniwersytetu w Kaiserslautern - wykonane z ocynkowanej wykantowanej ramy stalowej na wysokość izolacji termicznej wynoszącej .... cm, z wmontowanymi masywnymi prętami stalowymi, wymiar nominalny ..../.... cm.

EinbruchsicherungEinbruchsicherungEinbruchsicherungEinbruchsicherung  
  do góry