Strona główna
Nowości
Przedsiębiorstwo
Świetliki kopułkowe
Pasma świetlne
Wyciągi dymu
Ochrona przed dymem
Certyfikaty
Kontakt

   Pasma świetlne firmy Essmann
   nowy wymiar światła i powietrza

Pasma świetlne firmy Essmann są szczególnie wydajnym rozwiązaniem dla dużych pomieszczeń (np. hale magazynowe, zakłady produkcyjne, supermarkety), które umożliwia uniknięcie skomplikowanych konstrukcji i wysokich kosztów w trakcie użytkowania.

Zarówno w budownictwie nowym jak i przy modernizacji. Montaż na wewnątrzbudowlanych konstrukcjach podwieszonych lub na specjalnych korpusach firmy Essmann.


 

Ogólnie dopuszczone budowlano-prawnie płasko wypukłe standardowe pasmo świetlne wykonuje się idywidualnie o szerokości od 1 m do 6 m.

Pasmo świetlne dachów siodłowych wykonuje się w szerokości od 1 m do 4 m i o skłonie wynoszącym 30° lub 45°.

 

Piramidę świetlną produkuje się o skłonie wynoszącym 30° lub 45° dla otworów dachowych o wymiarach od 1 do 4 m.

 
 

Kreatywne pasmo świetlne firmy Essmann umożliwia realizację specjalnych życzeń przy kształtowaniu pomieszczeń.
Tu prawie wszystko jest możliwe.

 
 

Proszę skorzystać z pasm świetlnych firmy Essmann:

Nasycone światłem pomieszczenia wewnętrzne: proszę wprowadzić do pomieszczenia gratisowe światło dzienne dzięki różnorodnym oszkleniom z tworzyw sztucznych.

Specjalne oszklenia chroniące przed promieniowaniem cieplnym uniemożliwjają latem zbyt wysokie przenikanie promieniowania ceiplnego i tworzą przez to przyjemny klimat pomieszczenia.

Dwu-, trój- lub czterowarstwowe wykonanie chroni zimą przed stratami ciepła i umożliwia przez to optymalną izolację cieplną. W paśmie świetlnym znajdują sie specjalne klapy wentylacyjne umożliwjające tanią wentylację. Państwo sami decydują o tym, czy będą one obsługiwane elektrycznie, pneumatycznie czy ręcznie sprawdzonymi systemami otwierania firmy Essmann.

Wyposażone w wintegrowany wyciąg dymu i spalin pasma świetlne firmy Essmann spełniają wymagania organów ochrony przeciwpożarowej (wyciąg dymu i spalin dopuszczony przez DIN i VDS).

Kreatywne projektowanie dzięki pasmom świetlnym firmy Essmann:
Dzięki szerokościom wyciągnięcia do 6 m i "nieskończonej" długości, dzięki punktom skrzyżowania lub dzięki przejściom do fasady spełniamy każde życzenie idywidualnego oraz funkcjonalnego kształtowania przestrzeni co do milimetra w istniejących już otworach dachowych.

   
  do góry