Nowości
Przedsiębiorstwo
Świetliki kopułkowe
Pasma świetlne
Wyciągi dymu
Ochrona przed dymem
Certyfikaty Kontakt

  Wyciągi dymu i spalin firmy Essmann

sprawdzone bezpieczeństwo ochrony przeciwpożarowej

Wyciągi dymu i spalin firmy Essmann są niezbędnymi elementami budowlanymi profilaktycznej budowlanej ochrony przeciwpożarowej. W krytycznych sytuacjach pomagają one ludziom w ucieczce i umożliwjają ochronę wyposażenia oraz całych budynków. Jednocześnie umożliwjają one strażakom szybkie zlokalizowanie pożaru oraz jego dokładne zwalczanie. Sprawdzona technologia wyciągów dymu i spalin spełnia surowe wymagania i badania według DIN, VDE, VDS i LBO. Gwarantuje to, że wyciąg dymu i spalin sprosta bez zastrzeżeń swym zadaniom w przypadku pożaru.

Dzięki produktom firmy Essmann:

Świetlikom kopułkowym

Pasmom świetlnym

Żaluzjom

Klapom podwójnym

Projektanci i zleceniodawcy budowlani mają do dyspozycji indywidualne rozwiązania wyciągów dymu i spalin w zakresie profilaktycznej bydowlanej ochrony przeciwpożarowej. Rozwiązania te gwarantują odpowiadające projektom, wydajne i pewne ich zastosowanie.

W celu zapewnienia pełnej aerodynamicznej sprawności wyciągów dymu i spalin potrzebne jest odpowiednie dostarczanie dodatkowego powietrza w dolnej części budynku. Aby dym mógł uchodzić do góry trzeba przecież od dołu dostarczyć nowego powietrza (efekt kominowy).
Aby sprostać temu wymaganiu firma Essman oferuje specjalne urządzenia dostarczające dodatkowe powietrze, które można indywidualnie wmontować do ścian zewnętrznych budynku.

Również przy wyciągach dumu i spalin proszę skorzystać z typowej dla firmy Essman potrójnej korzyści:

światło, powietrze i bezpieczeństwo.

W połączeniu z wyciągami dymu i spalin produkty firmy Essmann, jak np. świetliki kopułkowe, zapewniają optymalnie naświetlone budynki gwarantujące wysokie korzyści z ich wykorzystania.

W połączeniu z agregatami wentylacyjnymi firmy Essmann wyciągi dymu i spalin gwarantują codziennie dobry klimat we wszystkich pomieszczeniach użytkowych.

Wyciągi dymu i spalin firmy Essmann oferują wszystko, co jest Państwu potrzebne, aby chronić ludzi i materiały. Przede wszystkim jednak bezpieczeństwo. Spełniają one wymagania, które zostały ustanowione przez normy, zakłady ubezpieczeń, instytucje i urzędy. 
  do góry